Форцеф – описание препарата, инструкция по применению, отзывы

Описание фармакологического действия

Ингибирует синтез пептидогликана микробной стенки.

Показания к применению

Сепсис, менингит, инфекции брюшной полости (ЖКТ, желчевыводящих путей, перитонит), почек, мочевыводящих и дыхательных путей (в т.ч. пневмония), кожи и мягких тканей, костей, суставов, уха, горла, носа, органов малого таза и гинекологические (гонорея, сифилис), в т.ч. у лиц с ослабленным иммунитетом; профилактика послеоперационных инфекций.

Форма выпуска

порошок для приготування ін’єкційного розчину для внутрішньовенного введення 1г; флакон (флакончик) з розчинником в ампулах;

Склад

1 флакон з порошком для приготування внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій містить цефтріаксону (у вигляді динатрієвої солі) 0,5 або 1 г (у комплекті з розчинником); в картонній пачці 1 або 50 флаконів.

Фармакодинамика

Цефалоспориновий антибіотик III покоління широкого спектра дії для парентерального введення. Бактерицидна активність обумовлена ​​пригніченням синтезу клітинної стінки бактерій. Відрізняється стійкістю до дії більшості бета-лактамаз грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Активний в ставлення таких мікроорганізмів: грампозитивні аероби — Staphylococcus aureus (включаючи штами, що продукують пеніциліназу), Staphylococcus epidermidis, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans; грамнегативні аероби: Acinetobacter calcoaceticus, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Haemophilus influenzae (в т.ч. штами, що утворюють пеніциліназу), Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella spp. (в т.ч. Klebsiella pneumoniae), Moraxella catarrhalis, (включаючи пеніцилін продукують штами), Morganella morganii, Neisseria gonorrhoeae (в т.ч. штами, що утворюють пеніциліназу), Neisseria meningitidis, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Serratia spp. (в т.ч. Serratia marcescens); окремі штами Pseudomonas aeruginosa також чутливі; анаероби: Bacteroides fragilis), Clostridium spp. (крім Clostridium difficile), Peptostreptococcus spp. Володіє активністю in vitro відносно більшості штамів таких мікроорганізмів, хоча клінічне значення цього невідоме: Citrobacter diversus, Citrobacter freundii, Providencia spp., Providencia rettgeri, Salmonella spp., (Включаючи Salmonella typhi), Shigella spp.; Streptococcus agalactiae, Bacteroides bivius, Bacteroides melaninogenicus. Метіцілліноустойчівие стафілококи стійкі і до цефалоспоринів, у т.ч. до цефтриаксону, багато штамів стрептококів групи D і ентерококів, в т.ч. Enterococcus faecalis, також стійкі до цефтриаксону.

Использование во время беременности

Протипоказано при вагітності (I триместр).

Противопоказания к применению

Гіперчутливість (у т.ч. до ін. цефалоспоринів, пеніцилінів), вагітність (I триместр).

Побочные действия

З боку нервової системи та органів чуття: головний біль, запаморочення.

З боку серцево-судинної системи і крові (кровотворення, гемостаз): еозинофілія, лейко-, гранулоціто- і тромбоцитопенія, гемолітична анемія, порушення гемостазу.

З боку органів ШКТ: стоматит, глосит, нудота, блювання, діарея, збільшення активності ферментів печінки, застійні явища в жовчному міхурі, псевдомембранозний ентероколіт.

Алергічні реакції: екзантема, дерматит, кропив’янка, набряк, мультиформна еритема, анафілактичні реакції.

Інші: грибкові інфекції геніталій, олігурія, флебіт (після в / в введення).

Способ применения и дозы

В / м, в / в (у вигляді ін’єкції та інфузії). Дорослим і дітям старше 12 років — 1-2 г 1 раз на добу, у важких випадках — до 4 г. Новонародженим (до 2 тижнів) — 20-50 мг / кг / добу, грудним і дітям до 12 років — 20-75 мг / кг / добу; дітям масою тіла 50 кг і вище 1-2 г 1 раз на добу (дозу понад 50 мг / кг / добу необхідно призначати у вигляді в / в інфузії протягом 30 хв).

При менінгіті — 100 мг / кг (тривалість терапії залежить від тяжкості інфекції і збудника).

При гонореї — 250 мг (в / м) одноразово.

При порушенні функції нирок добова доза не повинна перевищувати 2 г.

Взаимодействия с другими препаратами

Сумісний в одному шприці з аміноглікозидами.

Меры предосторожности при приеме

Обережність необхідна при призначенні новонародженим дітям з гіпербілірубінемією і недоношеним. При тривалому застосуванні слід контролювати формулу крові.

Особые указания при приеме

Цефтриаксон застосовується тільки в умовах стаціонару. При одночасній тяжкій нирковій та печінковій недостатності, у хворих, які перебувають на гемодіалізі, слід регулярно визначати концентрацію препарату в плазмі.

При тривалому лікуванні необхідно регулярно контролювати картину периферичної крові, показники функціонального стану печінки і нирок. У рідкісних випадках при УЗД жовчного міхура відзначаються затемнення, які зникають після припинення лікування. Навіть якщо це явище супроводжується болями в правому підребер’ї, рекомендують продовження призначення антибіотика і проведення симптоматичного лікування.

Під час лікування протипоказано вживання етанолу — можливі дисульфірамоподібні ефекти (гіперемія обличчя, спазм в животі і в області шлунка, нудота, блювота, головний біль, зниження артеріального тиску, тахікардія, задишка). Свіжоприготовані розчини цефтриаксону фізично і хімічно стабільні протягом 6 год при кімнатній температурі.

При необхідності призначення препарату в період лактації слід припинити грудне вигодовування. Літнім і ослабленим хворим може знадобитися призначення вітаміну К.

Условия хранения

Список Б.: У сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі.

Срок годности

36 мес.